İsmailağa Cemaat Umresi 2016 Programı

İsmailağa Umresi Kabe'de
İsmailağa Cemaati Umresi 2016
23 Ocak 2016
İsmailağa Cemaati ile Umre Yapmak
İsmailağa Cemaati Umresi 2016 Kayıtları
23 Ocak 2016

İsmailağa Cemaat Umresi 2016 Programı

İsmailağa Cemaati Umre İhram

İsmailağa Cemaati 2016 Nisan Ayı Receb-i Şerîf Umre Programı

İstanbul’dan Çıkış: 03 Nisan 2016 Pazar (Atatürk Havalimanı’ndan Cidde’ye)

Mekke-i Mükerreme Programı

1. GÜN 3 Nisan Pazar / İstanbul – Cidde: Atatürk havalimanı dış hatlar terminalinde organizasyon firması standında, uçak kalkış saatinden 3 saat önce buluşma, THY uçağıyla havalimanından hareket. Yaklaşık 3,5 saat süren bir yolculuk sonrası Cidde Havalimanına varış. Pasaport kontrolü, bagajların alınması ve yaklaşık 1,5 saat süren otobüs yolculuğundan sonra Mekke şehir merkezinde bulunan otele yerleşme.

2. GÜN 4 Nisan Pazartesi / Mekke: İlan edilen saatte buluşup, kıymetli hoca efendilerle beraber ilk Umrenin yapılması. Gündüz serbest tavaf ve ibadet. Yatsı namazından sonra Anjum Otel’inde hatmii şerif ve sohbet vardır.

3. GÜN 5 Nisan Salı / Mekke: Sabah işraktan sonra hoca efendilerle toplu tavaf. İşrak tavafından sonra 2, öğle namazından sonra 2 tavaf toplu olarak yapılacaktır. Böylece dileyen umrecilerimizin katılabileceği, günlük 5 toplu tavaf vardır inşâallâh. Bu sayı ziyaret günlerinde değişebilir. Yatsı namazından sonra Anjum Otel’inde hatm-i şerif ve sohbet vardır.

4. GÜN 6 Nisan Çarşamba / Mekke (ZİYARETLER): Sabah namazının ardından saat 07:30’da kahvaltı yapılmış olarak lobide hazır olunacak. Daha sonra Mekke-i Mükerreme’de bulunan mukaddes yerlerin (Cennetü’l-Muallâ, Hira, Sevr, Mina, Müzdelife, Arafat) ziyareti yapılacaktır. Bu mekanlar genel ziyaret yerleri olup bir kısmı da otobüsten anlatımı yapılacaktır. Ayrıca Hira ve Sevr dağına çıkmak isteyenlerin listesi yapılacak, bunlar için ayrı günlerde bu iki dağa çıkış olacaktır.) Öğle namazından sonra 2 tavaf toplu olarak yapılacaktır. Yatsı namazından sonra Anjum Otel’inde hatm-i şerif ve sohbet vardır.

5. GÜN 7 Nisan Perşembe / Mekke (ZİYARETLER): Sabah işraktan sonra hoca efendilerle toplu tavaf. Saat 08:00’de kahvaltı yapılmış olarak lobide hazır olunacak. Daha sonra Cennetü’l-Muâllâ, Meymune Validemiz ve Abdullah ibnü Ömer radıyallahü anhüma efendimizi ziyaret. Öğle namazından sonra 2 tavaf toplu olarak yapılacaktır. Yatsı namazından sonra Anjum Otel’inde hatm-i şerîf ve Reğaib Gecesi cemaat halinde idrak edilerek 14 secdeler ve dua yapılacaktır.

6. GÜN 8 Nisan Cuma / Mekke: Sabah namazının peşinden erkeklerle (yürüyerek) Cennetü’l-Muallâ ziyareti yapılacak. Yatsı namazından sonra Anjum Otel’inde hatmi şerif ve sohbet vardır.

7. GÜN 9 Nisan Cumartesi / Mekke: (Hira dağına çıkmak isteyenler sabah namazından hemen sonra kendi otel lobisinde hazır olacaklar.) İşraktan sonra hoca efendilerle toplu tavaf. İşrak tavafından sonra 2, öğle namazından sonra 2 tavaf toplu olarak yapılacaktır. Yatsı namazından sonra Anjum Otel’inde hatm-i şerîf ve sohbet vardır.

8. GÜN 10 Nisan Pazar / Mekke (Cİ’RÂNE UMRESİ): Sabah namazından sonra saat 07:30’da kahvaltı yapılmış ve ihramlar giyilmiş şekilde lobide hazır olunarak Ci’râne’den umre yapılacaktır. Yatsı namazından sonra Anjum Otel’inde hatm-i şerif ve sohbet vardır.

9. GÜN 11 Nisan Pazartesi / Mekke: (Sevr dağına çıkmak isteyenler sabah namazından hemen sonra kendi otel lobisinde hazır olacaklar.) İşrak’tan sonra hoca efendilerle toplu tavaf. İşrak tavafından sonra 2, öğle namazından sonra 2 tavaf toplu olarak yapılacaktır.

10. GÜN 12 Nisan Salı / MEKKE’DEN MEDÎNE’YE GEÇİŞ: İşrakdan sonra hoca efendilerle toplu tavaf ile Kâbe-i Muazzama‘ya veda edilecek ve dua yapılacaktır.

Mekke’de Namaz Saatleri

Sabah: 04.55 – Güneş: 06.11 – Öğle: 12.24 – İkindi: 15.50 – Akşam: 18.37 – Yatsı: 20.07

Ara Geçiş: 12 Nisan 2016 Mekke’den Medine’ye Hareket


Medine-i Münevvere Programı

10. GÜN 12 Nisan Salı / Mekke’den Medine’ye Hareket edilecektir. Yaklaşık 5 – 6 saat süren yolculuk sonrası Medine’ye varılacak. Umre rehber hocalarımızın belirleyeceği saatte Ravza-i Mutahhara ziyareti, selamlama ve dua yapılacaktır.

11. GÜN 13 Nisan Çarşamba / Medine: (Sabah namazından sonra yeşil kubbenin önünde selamlama ve dua) İşraktan sonra (erkeklere mahsus) hoca efendilerle beraber Efendimiz Sallallahü Aleyhi ve Sellem’i ziyaret ve selamlama. Öğle namazından sonra Fetih Mescidi ziyareti, 14 secdeler ve dua. Yatsı namazından sonra Harmony Otel’de hatm-i şerîf yapılacak ve sohbet verilecektir.

12. GÜN 14 Nisan Perşembe / Medine: İşraktan sonra (erkeklere mahsus) hoca efendilerle beraber Efendimiz Sallallahü Aleyhi ve Sellem’i ziyaret ve selamlama. Peşinden erkeklere Medîne Vekîli Talha Hoca rehberliğinde Cennet-ül Baki’ ziyareti ve tanıtımı. Öğle namazından sonra hurma bahçesinde deve eti ikramı. Yatsı namazına müteâkib Harmony Otel’de hatm-i şerîf ve peşinden Uhud ziyareti yapılacaktır.

13. GÜN 15 Nisan Cuma / Medine: İşraktan sonra (erkeklere mahsus) hoca efendilerle beraber Efendimiz Ssallallahü Aleyhi ve Sellem’i ziyaret ve selamlama. Cuma namazından sonra Harmony Otel’de hanımlara sohbet. Yatsı namazından sonra Harmony Otel’de hatm-i şerîf ve sohbet vardır.

14. GÜN 16 Nisan Cumartesi / Medine: İşraktan sonra (erkeklere mahsus) hoca efendilerle beraber Efendimiz Sallallahü Aleyhi ve Sellem’i ziyaret ve selamlama. Saat 10:00’da Kuba Mescidi ziyareti (kuşluk namazları eda edilecek ve dua yapılacak.) Öğle namazından sonra Harmony Otel’de hanımlara sohbet. Yatsı namazından sonra Harmony Otel’de hatm-i şerîf ve sohbet yapılacaktır.

15. GÜN 17 Nisan Pazar / medine (ZİYARET GÜNÜ): Sabah namazından sonra saat 07:30’da kahvaltı yapılmış olarak lobide hazır olunacaktır. Daha sonra Medine-i Münevvere’de mukaddes yerler (Uhud, Hendek, Kuba ve Kıbleteyn mescidleri) ziyaret edilecektir. Öğle namazı’ndan sonra Harmony Otel’de hanımlara sohbet verilecektir. Yatsı namazından sonra Harmony Otel’de hatm-i şerîf ve sohbet vardır.

16. GÜN 18 Nisan Pazartesi / Medine: İşraktan sonra (erkeklere mahsus) hoca efendilerle beraber Efendimiz Sallallahü Aleyhi ve Sellem’i ziyaret ve selamlama. Öğle namazından sonra Harmony Otel’de hanımlara sohbet olacak. Yatsı namazından sonra Harmony Otel’de hatm-i şerîf ve peşinden Uhud ziyareti yapılacaktır.

17. GÜN 19 Nisan Salı / Medine: İşraktan sonra (erkeklere mahsus) hoca efendilerle beraber efendimiz Ssallallahü Aleyhi ve Sellem’i ziyaret ve selamlama. Öğle namazından sonra Harmony Otel’de hanımlara sohbet verilecek. Yatsı namazından sonra Harmony Otel’de hatm-i şerîf ve sohbet vardır.

18. GÜN 20 Nisan Çarşamba / Medine: İşraktan sonra (erkeklere mahsus) hoca efendilerle beraber Efendimiz Sallallahü Aleyhi ve Sellem’i ziyaret ve selamlama. Öğle namazından sonra Fetih Mescidi ziyareti, 14 secdeler ve dua yapılacak. Ravza-i Mutahhara’da serbest ibadet ve Türkiye’ye dönüş için hazırlıkların yapılması.

19. GÜN 21 Nisan Perşembe / Medine’den İstanbul’a Hareket: Umre rehber hocamızın ilan edeceği saatte eşyalar lobiye indirilecek. Gurubumuz Medine Havalimanına hareket için lobide bekleyecektir. Otelden havalimanına hareket. Havalimanında bagaj teslim işlemleri ve 3 saatlik uçuş sonrası İstanbul’a dönüş.

Medine-i Münevvere Namaz Saatleri

Sabah: 04.41 – Güneş: 06.01 – Öğle: 12.22 – İkindi: 15.51 – Akşam: 18.43 – Yatsı: 20.13

Medine’den İstanbul’a Dönüş: 21 nisan 2016

Mevlâ Te’âlâ makbûl eylesin.