İsmailağa Cemaat Umresi Kafilesi Dönüyor
Kafilemiz Dönüş Yolunda
25 Nisan 2015
İsmailağa Cemaati Umre İhram
İsmailağa Cemaat Umresi 2016 Programı
23 Ocak 2016

İsmailağa Cemaati Umresi 2016

İsmailağa Umresi Kabe'de

Yılda bir sefer gerçekleştirilen, camiamızın çok kıymetli hoca efendileri ile beraber yapılacak İsmailağa cemaat umresi için kayıtlar başladı.

İsmailağa umresinde, Mevlâ Te’âlâ’nın izin verdiği nispette her gün hatm-i şerîfler ve sohbetler, toplu umreler ve her gün düzenli tavaflar yapılıyor.

Umre yolculuğumuzun Mekke-i Mükerreme günlerini teşkil eden ilk kısmında her gün en az 3 sefer toplu olarak tavafa çıkılıyor. Ayrıca tüm ziyaret yerleri için de önceden belirlenen programa göre toplu ziyaretler düzenleniyor. Programın Medîne ayağında her sabah Peygamber Efendimiz Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem’e ziyaretimiz var. Medîne’deki önemli ziyaret yerleri de yine plan çerçevesinde kafile olarak topluca ziyaret ediliyor.

19 günlük programın detayları yolculuk öncesi umrecilerimize dağıtılmaktadır.

 

Umre kafilesinin 03 Nisan 2016 günü Atatürk Havalimanından Cidde’ye yola çıkması ve 21 Nsan 2016 günü Medîne Havalimanından İstanbul’a dönüş yapması planlanıyor. Umre programı 18 gece ve 19 gündüz şeklinde hazırlanırken otel rezervasyonları 9 gün Mekke, 9 gün Medîne olarak yapıldı.

İsmailağa Cemaati Umresi 2016 programına göre Reğâib Gecesi 7 Nisan 2016 günü Mekke-i Mükerreme‘de idrâk edilecek.

SON BAŞVURU VE EVRAK TESLİMÂTI

Umre kafilesine katılmak için aşağıdaki telefon numarasından irtibat kurabilirsiniz. 1 Mart 2016 tarihine kadar kayıt yaptıramayan umrecilerimizin de aynı numaradan bilgi almaları yerinde olacaktır.

KAYIT VE BİLGİ

0212 533 5369

Program detayları ve broşür için İsmailağa Cemaat Umresi 2016 Programı sayfamıza bakabilirsiniz.